کاربرد بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد

کاربرد بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد

اغلب افراد تزریق بوتاکس را تنها به عنوان روشی برای زیباسازی و جوان سازی پوست می شناسند اما در اواخر ده دهه هشتاد میلادی بود که کابرد بوتاکس برای درمان ۸ نوع بیماری بوتاکس به اثبات رسید. یکی از جالب ترین کاربردهای بوتاکس کابرد آن در درمان اختلالات حرکتی و تشنج است.

در سال ۲۰۰۴ یکی دیگر از کاربرد های جالب بوتاکس در زمینه درمان تعریق بیش از حد به مرحله عملی رسید. در حال حاضر در ۲۰ کشور جهان این روش ایمن و بی خطر برای درمان تعریق بیش از حد بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

از روش تزریق بوتاکس میتوان برای کاهش تعریق بخش های مختلف بدن مانند کف دست، زیر بغل، پا، سر و صورت و نواحی نسبتاً کوچک مانند زیر سینه استفاده کرد. برای این کار مقدار کمی بوتاکس در نواحی زیر سطح پوست تزریق شده و در همان جا باقی میماند.

کاربرد بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد

عرق کردن یکی از مکانیسم‌های طبیعی ضروری برای بدن است که به کنترل دمای بدن کمک میکند اما تعریق بیش از حد میتواند بوی ناخوشایندی در برخی از نواحی بدن ایجاد کند. برخی از بخش های بدن مانند زیر بغل سهم کمی (۲ درصد) در تولید عرق بدن دارند بنابراین قطع تعریق در این نواحی تاثیر منفی بر تنظیم دمای بدن نمیگذارد.

تعریق ناحیه زیر بغل موجب بدبو شد سریع لباس شده و دردسرهای زیادی برای فرد در محیط کار و مهمانی ایجاد میکند. خوشبختانه با تزریق بوتاکس در این ناحیه میتوان این مشکل را تا حدود ۸۰ درصد کاهش داد.

مشاهده نتایج تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل حدودا ۲ تا ۴ روز پس از تزریق امکان پذیر است و پس از گذشت ۱۴ روز اثرات آن کاملا آشکار می شود.

معمولا اثرات تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل تا ۱۴ ماه ادامه می یابد. طبق بررسی های انجام شده تکرار تزریق بوتاکس میتواند مدت اثرگذاری آن را افزایش داده و هیچ خطری برای سلامتی فرد در پی نخواهد داشت. این کار موجب بهبود نشانه‌ها و علائم این بیماری شده و کیفیت زندگی را ارتقاء می دهد. جالب است بدانیدکه پس از تزریق بوتاکس، میزان کاهش تعریق در بخش های دیگر بدن جبران شده و در نتیجه تنظیم دمای بدن ثابت خواهد بود.

مطابق با آمار بدست آمده تزریق بوتاکس میتواند ۸۰ تا ۹۰ دصد در کاهش تعریق کف دست اثر بگذارد اما این تزریق باید هر ۶ ماه یک بار تکرار شود.

از دیگر کابردهای جالب بوتاکس کاهش میزان تعریق سر و صورت است. البته این تزریق تنها باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

کاربرد بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد

کابردهای تزریق بوتاکس در کاهش تعریق مناطق مختلف بدن

بوتاکس یکی از ایمن ترین روش های زیبایی و جوانسازی صورت است اما مانند هر روش دیگری عوارضی احتمالی نیز ممکن است در پی داشته باشد. یکی از مهمترین عوارض تزریق بوتاکس احتمال نامتقارن شدن شکل صورت مخصوصا پیشانی است. این عارضه زمانی اتفاق می افتد که بوتاکس پس از تزریق وارد ماهیچه های صورت شود و یک عدم تقارن موقتی در شکل صورت بوجود می آورد. این مشکلرا میتوانبا تزریق مقداری بوتاکس برطرف کرد.

تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق کف پا نیز انجام می شود اما تزریق بوتاکس در کف پا نسبت به مناطق دیگر درد بیشتری برای بیمار در پی خواهد داشت و تاثیر آن در کاهش تعریق نیز کمتر است.

تزریق بوتاکس یکی از موثرترین روش ها برای کاهش تعریق قسمت های مختلف بدن است.

نکات مهم درباره تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق

  • تزریق بوتاکس در نواحی هر دو زیر بغل تنها ۱۰ دقیقه طول می کشد.
  • پس از تزریق شما میتوانید فعالیت های روزانه خود را بدون هیچ مشکلی از سر بگیرید.
  • پزشک برای تزریق بوتاکس در نواحی تعریق از سوزن های ریز و بسیار نازکی استفاده میکند.
  • برای این کار مقدار کمی از بوتاکس را در چند نقطه از زیرپوست ناحیه مورد نظر تزریق میکنند. محل دقیق تزریق و تعداد آن به تشخیص پزشک شما بستگی دارد.
  • در مورد درد تزریق بوتاکس نگران نباشید زیرا پزشک با ترکیب چند تکنیک بی‌حسی موضعی مانع از هر گونه احساس درد خواهد شد.
  • پس از تزریق بوتاکس تا چند روز باید از انجام فعالیت و ورزش های سنگین خودداری کنید.
  • یک تا دو هفته پس از تزریق مجددا باید به پزشک مراجعه کنید تا پس از معاینه مناطقی که ممکن است هنوز به تزریق احتیاج داشته باشند شناسایی شوند.

کاربرد بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد

هزینه تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

میزان هزینه ای که برای انجام این تزریق باید بپردازید به دو عامل بستگی دارد:

  • مساحت بخشی که برای کاهش تعریق آن باید تزریق بوتاکس انجام شود.
  • هزینه این عمل تحت پوشش بیمه قرار می گیرد یا خیر

تزریق بوتاکس یک درمان قطعی برای تزریق بیش از حد نیست اما میتواند شدت علائم این بیماری را کم کرده و از بین ببرد. پس از گذشت زمان مشخصی نشانه های بیماری دوباره باز خواهند گشت و در این حالت تزریق بوتاکس باید مجددا تکرار شود. مدت زمان بین دو تزریق بوتاکس حدودا ۷ تا ۱۶ ماه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *